Sponsoreret af HP
Er din iPhone også proppet med lækre fotos, ferieminder og Instagramphotos, så har du verdens nemmeste løsning til at få dem printet ud på lækkert papir – lige her!
VERDENS MINDSTE ALL-IN-ONE PRINTER
Indrømmet! Jeg er IKKE et teknisk geni! Måske derfor har HP kontaktet mig og ladet mig teste deres nye PRINTER, som simpelthen er intet mindre en GENIAL!
De damer! Nu kan vi også være med! Udover at printeren fra HP ikke fylder mere end en dåsecola i højden og er virkelig nem at betjene, printer den de flotteste polaroid billeder ud direkte fra din smartphone! All-in-One-printeren kan naturligvis også udskrive dokumenter, scanne og kopiere trådløst.
3 DIY´S MED POLAROID BILLEDER
Jeg har lavet 3 DIY´s med mine billeder. I er velkomne til at TYVSTJÆLE ideerne!
IDE NR. 1
Hæng dine billeder op med klemmer på natursnor, gerne på rustik drivtømmer! Jeg har lavet en lille collage med billeder fra min barsel – min allersidste af slagsen! ♥
IDE NR. 2
Overrask dine venner og bekendte og brug dit polaroid billede som “Til og Fra kort” på gaver. Fint og enkelt!
IDE NR. 3 
Hæng dine fotos op på rionet – og husk at nyde små hverdagsglimt! Det er dem, der tæller i den sidste ende
Printeren forhandles i BILKA, FØTEX og på Wupti til 599 kr.
5 STJERNER FRA DIY-KONTORET
Jeg giver printeren 5 KÆMPE store stjerner! For hvis jeg kan finde ud af at betjene den, så kan I også! ♥
9 kommentarer til “HP! Det her er GENIALT!!”
Smart???
Hvad koster sådan en lille lækker sag? Kunne umiddelbart ikke se det i linket…? Men tænker det var en fed julegave ide??
Hej Rikke.
Jeg mener prisen er omkring 500-600 kr. En virkelig genial julegave, da den intet fylder og også kan bruges som printer!! Billederne er virkelig hyggelige at have hængende, og jeg bruger også div. fotos på gaver, til værtindegave osv. Lidt anderledes – en ide´du måske kan bruge. KH Sabina
Har du købt noget specielt papir og gjort noget særligt for at printe de fotos? Eller er det via deres program?
Det er via HP´s hjemmside. Måske findes der andre typer papir? Men dem jeg har brugt er fra HP. God fornøjelse! KH Sabina
Kære Sabine.
Elsker din blog! Hvor har grenen fra?
Kh. Christina
Kære Christina! Tusind tak fordi du skriver! Det gør mig rigtig glad! Grenen er drivtømmer, som vi har fundet på stranden! God dag! KH Sabina
Hej Sabina.
Ved du hvad fotopapiret hedder og hvilke blækpatroner man skal bruge til printeren? 🙂
Hej Sabina
Er det kun iPhone man kan bruge til den eller gælder det alle smartphones? ????
Der må jeg være dig svar skyldig! Mon ikke du kan læse mere på deres site?